Výhradné zastúpenie Teco a.s. na Slovensku
Technická podpora +421 905 136 524
Úvod / Funkcie systému / Riadiaci systém

Riadiaci systém

Tecomat Foxtrot – je nový malý modulárny riadiaci a regulačný systém od spoločnosti Teco a.s. Vďaka výkonnej procesorovej jednotke s bohatými komunikačnými schopnosťami, premyslenému systému vstupno/ výstupných periférií či originálnemu prepojeniu so svetom inteligentných elektroinštalácií môže byť Tecomat Foxtrot právom označovaný za riadiaci systém “novej generácie”.


Hlavné prednosti systému Tecomat Foxtrot

Vyšší výkon
Jadro systému Tecomat Foxtrot tvorí výkonná procesorová jednotka s 32 bitovým RISC procesorom a rychlosťou až 0,2 ms/1k inštrukcií.

 

Väčšia pamäť
Tecomat Foxtrot obsahuje slot pre vyberateľnú pamäťovú flash kartu (SDHC, SD, MMC) pre ukladanie webových stránok vytvorených nástrojom Web Maker, ktorý je súčasťou programovacieho prostredia MOSAIC. Dáta sú ukladané do štruktúry súborov (File system).

 

Premyslená modularita
Základný modul má vlastnosti kompaktného systému – vedľa komunikačných rozhraní obsahuje vstupy, výstupy a displej s tlačidlami. Periférne moduly môžu byť pripojené k základnému modulu systémovou zbernicou (TCL2) až na vzdialenosť 1.700m

 

Svet inteligentných elektroinštalácií CFox, RFox a KNX.
Prepojením Tecomatu Foxtrot s inteligentnými elektroinštalačnými prvkami RFox, CFox a KNX vzniká moderný systém distribuovaného riadenia. Bezdrôtové moduly RFox, CFox a KNX je možné rozdeliť na tzv. senzory (vypínače, tlačidlá, čidlá,…), aktory (relé, stmievače, …) kombinované sensory/aktory a špeciálne prvky (napr. ovládacie terminály).

 

Prepracovaná komunikácia
Vedľa rýchleho 100Mb Ethernetu a dvoch komunikačných kanálov disponuje Tecomat Foxtrot unikátnou zbernicou CIB (Common Installation Bus). Vďaka nej je možné k riadiacemu systému pripojiť ľubovoľne distribuované inteligentné elektroinštalačné prvky CFox.

 

Programovanie v prostredí MOSAIC
Tvorba a ladenie programov pre systémy Tecomat. Rešpektuje normu IEC61131-3. 4 druhy jazykov. Nástroje pre jednoduchú a intuitívnu tvorbu programov: nastavenie parametrov regulačného obvodu, on-line programovanie, archivácia projektu v pamäti systému alebo Web Maker pre tvorbu systémového webového rozhrania.

 

Bezdrotový systém RFox
Tecomat Foxtrot sa stává viac univerzálnym vďaka plne duplexnému bezdrôtovému systému RFox, ktorý umožňuje bezdrôtové pripojenie prvkov inteligentnej elektroinštalácie.

 

Máte záujem o bližšie informácie? Napíšte nám a my Vám poradíme.


captcha
* povinný údaj