Výhradné zastúpenie Teco a.s. na Slovensku
Technická podpora +421 905 136 524
Úvod / Funkcie systému / Úspora energií

Úspora energií

FOXTROT Vám môže ušetriť až 30% výdajov za energie optimálnou reguláciu vykurovania, klimatizácie, ventilácie, elektrických spotrebičov a svetiel. Foxtrot vie spínať či regulovať spotrebiče v závislosti na nízkom tarife sadzby za elektrickú energiu (tzv. HDO), takže elektrinu spotrebovávate predovšetkým v dobe, kedy Vás stojí najmenej.

Foxtrot Vám umožní nastaviť si pre každú miestnosť v dome požadovanú teplotu v ľubovoľných časových programoch. Na základe signálov z meteostanice môže vykurovanie reagovať napr. na silu vetra, ktorá výrazne ochladzuje dom a vykurovací systém na to môže správne reagovať. Naopak v lete systém vhodne riadi systém klimatizácie.
Systém zvládne optimálne regulovať vo Vašom dome i tepelné čerpadlo spoločne s rekuperačnou jednotkou a ventiláciou. Okrem tepelného komfortu teda máte zaistený i čerstvý vzduch v dome.

Behom Vašej neprítomnosti nastaví Foxtrot Váš dom do takého stavu, aby energiu odoberali len tie spotrebiče, kde je to žiaduce. Nemusíte si teda lámať hlavu s tým, či ste zhasli všetky svetlá a podobne.Pre investíciu do inteligentnej elektroinštalácie Tecomat Foxtrot ma motivovala v prvom rade možná úspora energií. S odstupom času a s reálnymi skúsenosťami bolo možné celý systém kúrenia, chladenia a vzduchotechniky nastaviť tak, že optimálne riadenie všetkých technológií prináša značné úspory energií.
Jozef / KomárnoMáte záujem o bližšie informácie? Napíšte nám a my Vám poradíme.


captcha
* povinný údaj