Výhradné zastúpenie Teco a.s. na Slovensku
Technická podpora +421 905 136 524
Úvod / Funkcie systému

Funkcie systému

Už dávno nie je výsadou "bohatých" mať doma či v kancelárii systém inteligentnej elektroinštalácie. Tieto systémy prinášajú užívateľovi nespočetne veľa funkcií, ako napríklad zjednodušenie ovládania, zvýšenie komfortu, bezpečnosti, úspor a mnoho iných. Okrem iného umožňujú vzdialenú kontrolu, ovládanie pomocou multimédií a to všetko v reálnom čase.

Hľavným prínosom je riadenie všetkých technológií v domácnosti jednou riadiacou jednotkou (Foxtrot). Centrálne riadenie prináša možnosť vytvárať užívateľské scény a vzájomne kombinovať jednotlivé funkčné celky. Napríklad pri spustení filmu z Vášho video archívu sa automaticky nastaví scéna kino – stlmí sa svetlo a zatiahnu sa žalúzie. Ďalším príkladom je odchod a príchod z domu, kde sa aktiváciou či deaktiváciou elektronického zabezpečovacieho systému vykonajú udalosti ako zhasnutie všetkých rozsvietených svietidiel, zmena režimu vykurovania alebo chladenia, či odpojenie chúlostivých spotrebičov ako sú kávovar, žehlička a pod.
.
Zabudli ste pri odchode z domu aktivovať alarm? Vzdialená aktivácia je možná jednoducho SMS správou, prípadne pomocou vzdialenej vzdialenej správy cez internet. Nespornou výhodou inteligentnej elektroinštalácie je možnosť vzdialeného ovládania a servisu prostredníctvom siete internet. SMS správy Vás môžu informovať o rôznych stavoch vo Vašom dome počas Vašej neprítomnosti – narušenie objektu, porucha vykurovania, či dokonca aj o tom, že Vaše deti sa vrátili zo školy a sú v bezpečí domova.
.
Ovládanie je zabezpečené pomocou inteligentných tlačidlových, prípadne dotykových grafických panelov. Dotykové panely umožňujú s prehľadom ovládať osvetlenie, vykurovanie, či multimédiá.
.
Multimediálne rozšírenie systému Vám umožňuje ovládanie celého domu pomocou diaľkového ovládača na Vašej televíznej obrazovke.Systém umožňuje ovládanie osvetlenia, vykurovania, IP kamier a pod. Ak Vám napr. zazvoní zvonček pri bráne, môžete sa jednoducho pozrieť pomocou IP kamery na televíznej orazovke, kto prichádza a odomknúť mu. Prehľadné menu umožňuje sledovanie televízie, prezeranie video, či foto archívu.


Máte záujem o bližšie informácie? Napíšte nám a my Vám poradíme.


captcha
* povinný údaj