inVENTer a Foxtrot si rozumejú!

TECOMAT FOXTROT

inVENTer a Foxtrot si rozumejú!

inVENTer je vetrací systém so spätným ziskom tepla až 91%, bez potrubných rozvodov. InVENTer byl vyvinutý firmou Ökohaustechnik GmbH v Löberschütz v Nemecku roku 1998 a táto firma ho vyrába dodnes.

Pre riadenie rekuperačných jednotiek sa používa modul C-VT-0102B. Modul je napájaný z CIB zbernice a pri max. výkone oboch ventilátorov má príkon až 5W – to znamená, že CIB zbernicu zaťažuje ako cca 5 bežných CIB modulov.

Rozdiel medzi inVENTerom a ostatnými systémami

inVENTer je decentrálny systém, ktorý nepotrebuje žiadne potrubné vedenie. Inštaluje sa priamo do obvodových múrov priestorov, ktoré chcete prevetrávať. Celý vetrací systém si môže majiteľ vyčistiť sám pomocou jednoduchých čistiacich prostriedkov bez nutnosti chemikálií a iných nákladných prostriedkov. I pre samostatnú montáž nieje potrebné kvalifikovanú vzduchotechnickú firmu, postačí iba kvalifikovaný elektrikár. Ďalšou charakteristickou výhodou inVENTeru sú veľmi nízke náklady na prevádzku (1-6 W/h/jednotka), vysoko kvalitné a tiché ventilátory (firmy EDM-PAPST) a High-Tech keramický výmenník.

inVENTer a Foxtrot

inVENTer a Foxtrot